Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Projekty


  PROGRAM DLA SZKÓŁ.  SZKLANKA MLEKA
     ELEKTROŚMIECI

MAŁE DZIECI - DUŻE SZANSE


OTWORZYĆ ŚWIAT


Aktualnie online

ˇ Gości online: 2

ˇ Użytkowników online: 0

ˇ Łącznie użytkowników: 45
ˇ Najnowszy użytkownik: AndrzejPn

informacja

DOMOWY plan lekcji w zakładce UCZNIOWIE obowiązuje od środy 25 marca 2020 r.

Domowe nauczanie


Jak zorganizować dzieciom warunki do nauki w domu?


Od 25 marca rozpoczynamy naukę zdalną zgodnie z nowymi ustaleniami Rady Pedagogicznej przyjętymi w oparciu o Rozporządzenie MEN z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r. poz. 493).

Na stronie internetowej szkoły widnieje nowy plan lekcji (domowy plan lekcji obowiązuje od środy 25 marca) na ten okres nauki.
Materiały do lekcji będą również przekazywane Państwu oraz uczniom przez dziennik elektroniczny Librus. (Pełna funkcjonalność dziennika, w tym możliwość odbierania i wysyłanie załączników do wiadomości i zadań domowych jest możliwa przez stronę Librus, aplikacja na telefon jeszcze tego nie umożliwia, dlatego zalecamy logowanie się do dziennika przez przeglądarkę internetową np. na komputerze).

Uczniowie będą podlegali klasyfikacji i ocenianiu, co oznacza że ich udział w zajęciach (rozumiany jako wykonanie przekazanych zadań i ewentualne odesłanie wiadomości) będzie potwierdzeniem obecności. Ocenianie będzie skupiało się na docenianiu zaangażowania naszych uczniów i ich systematyczności, a w nieco mniejszym stopniu na poziomie zdobytej wiedzy.

Doceniamy Państwa wsparcie i wspólną pracę, w tym nietypowym czasie tylko wspólnymi siłami osiągniemy sukces. Nauczyciele pozostają do Państwa i uczniów dyspozycji w godzinach zajęć (zgodnie z nowym zastępczym planem zajęć), zachęcamy do kontaktu przez Librus, kontaktu mailowego lub telefonicznego.

Zdajemy sobie sprawę, że samodzielna praca uczniów jest również obciążeniem dla Państwa, staramy się tak dobrać ilość materiału, aby nie stanowiło to dla nikogo nadmiernego ciężaru. Będziemy oceniać i nagradzać naszych uczniów z wyrozumiałością, ponieważ wszystkim nam zależy przede wszystkim na ich zdrowiu i szczęściu. Jesteśmy z Państwem, służymy wsparciem i pomocą.

Nauczyciele SPSP Steblów

rekrutacja

Informujemy Państwa, że rekrutacja do SPSP w Steblowie trwa do 15 kwietnia 2020 roku.

wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły

liga pływacka


LIGA PŁYWACKAZa nami kolejne III już zawody tegorocznej edycji Szkolnej Ligi Plywackiej. Nasza szkoła .....

zobacz galerię


wizyta


WIZYTA w MULTISERWISIE


......

zobacz galerię


dzień


DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

21 lutego jest Dniem Języka Ojczystego. W związku z tym, iż wtedy nasi uczniowie ......

zobacz galerię

uwaga


"Jak rozmawiać z dziećmi o koronawirusie?"


Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych


Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Rodzicu,
• ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
• zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
• jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
• przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
• rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
• śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Uczniu,
• pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
• przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
• odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
• przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.
źródło: www.gov.pl


komunikat Burmistrza Krapkowic

rekrutacja

Informujemy Państwa, że rekrutacja do SPSP w Steblowie trwa do 15 kwietnia 2020 roku.
Wygenerowano w sekund: 0.19
11,485,602 unikalne wizyty