Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Projekty


  PROGRAM DLA SZKÓŁ.  SZKLANKA MLEKA
     ELEKTROŚMIECI

MAŁE DZIECI - DUŻE SZANSE


OTWORZYĆ ŚWIAT


Aktualnie online

ˇ Gości online: 1

ˇ Użytkowników online: 0

ˇ Łącznie użytkowników: 45
ˇ Najnowszy użytkownik: AndrzejPn

Owoce w szkole
W roku szkolnym 2016/17 Stowarzyszeniowa Publiczna Szkoła Podstawowa w Steblowie
po raz kolejny uczestniczy w akcji OWOCE W SZKOLE


CZYTAJ WIĘCEJ...
W roku szkolnym 2014/15 Stowarzyszeniowa Publiczna Szkoła Podstawowa w Steblowie
po raz kolejny uczestniczy w akcji OWOCE W SZKOLE


CZYTAJ WIĘCEJ... GALERIA


W roku szkolnym 2013/14 Stowarzyszeniowa Publiczna Szkoła Podstawowa w Steblowie
po raz kolejny uczestniczy w akcji OWOCE W SZKOLE


CZYTAJ WIĘCEJ...Rok szkolny 2012/13 W ramach realizacji programu „Owoce w szkole” w dniach 28 i 29 września zorganizowany został w naszej szkole konkurs na najładniejszy „kosz z darów jesieni”. W konkursie wzięli udział prawie wszyscy uczniowie klasy drugiej. Kolorowe kosze zostały zaprezentowane na wystawie w holu i podziwiane przez uczniów, pracowników i gości naszej szkoły.

Wszystkie prace zostały przygotowane z wielkim zaangażowaniem uczniów i wzbudziły zachwyt oglądających. W związku z powyższym, wszyscy uczestnicy konkursu zostali wyróżnieni i otrzymali nagrody rzeczowe .

PROGRAM OWOCE W SZKOLE

Program skierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Głównym celem programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym realizowane w szkołach podstawowych.

Dzieciom uczestniczącym w programie udostępnia się:
• świeże owoce (jabłka, gruszki, truskawki),
• świeże warzywa (marchew, papryka słodka, rzodkiewki),
• soki owocowe, warzywne oraz owocowo – warzywne.
Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego.
Główny cel projektu: pobudzenie aktywności mieszkańców wsi Steblów na rzecz rozwoju oraz samoorganizacji
W ramach programu „Owoce w szkole” dzieciom udostępniane są owoce i warzywa przygotowane do bezpośredniego spożycia, wystarczająco rozwinięte, dojrzałe, zdrowe. Owoce, warzywa oraz soki nie mogą zawierać dodatku tłuszczu, soli, cukru lub substancji słodzących.

Program Owoce w szkole z roku na rok coraz bardziej popularny wśród szkół podstawowych! Agencja Rynku Rolnego informuje, iż w I semestrze roku szkolnego 2012/2013 zamiar uczestnictwa w programie Owoce w szkole zgłosiło przeszło 10,1 tys. szkół podstawowych, do których uczęszcza przeszło 934 tys. uczniów klas I - III. To ok. 150 szkół i 22,5 tys. uczniów więcej niż w ubiegłym roku szkolnym!
Lista zgłoszonych szkół podstawowych i wykaz zatwierdzonych dostawców opublikowane są na stronie internetowej ARR.
Na podstawie zawartych w umowach danych o liczbie dzieci z klas I-III które będą brały udział w programie, ARR określi i opublikuje na stronie internetowej w terminie do 11 października 2012 r. informację o liczbie porcji owoców i warzyw, jaką otrzyma dziecko w I semestrze (minimum 2 porcje w tygodniu).
Pierwsze dostawy owoców i warzyw dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych rozpoczną się już od 15 października br. W ramach programu dzieci będą również brały udział w działaniach edukacyjnych dotyczących zdrowej diety, której niezbędnym elementem są owoce i warzywa.


Wygenerowano w sekund: 0.01
22,417,237 unikalne wizyty